ÇINAR KOLEJİ TERCİH DÖNEMİNDE YANINIZDA!

ÇINAR KOLEJİ TERCİH DÖNEMİNDE YANINIZDA! 11 Temmuz 2017 17:09 Salı

2017 yılı için üniversite maratonun ilk aşaması olan YGS-LYS sınavları artık bitmiş bulunmakta. Bundan sonraki tercih süreci ise çok hızlı, yorucu ama bir o kadar zevkli ve heyecanlı geçecektir. Çınar Koleji rehberlik servisi olarak bu süreci en sağlıklı şekilde sonuçlandırabilmek ve sizi hayalinizdeki üniversiteye kavuşturabilmek adına hep yanınızda olacağız.

ÖSYM sınav sonuçlarının 11 Temmuz 2017 Salı tarihinden itibaren açıklayacağını ve resmi tercihlerin 18 - 26 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını ilan etti.

 

TERCİH KILAVUZU TERCİH ZAMANI YOL HARİTAMIZ OLACAK!

2017 yılı tercih kılavuzu 22 Haziran www.osym.gov.tr adresinden yayınlandı. Tercih döneminde kılavuzda yeni güncellemeler olabilir; tercihler ile ilgili tüm bilgilerin ve kuralların yer aldığı kılavuz mutlaka incelenmelidir.

 

TERCİH SÜRECİ SIRASIYLA NASIL OLMALI?

ü  Öncelikle sınav sonuçlarınıza göre kılavuzda kendinize uygun üniversiteler ve uygun bölümleri araştırıp; şehir dışı, şehir içi, devlet veya vakıf hangi bölüm ya da bölümler olabilir diye bakıp ailenizle bir araya gelip istişare edin.

ü  Uygun veya yakın gördüğümüz üniversiteleri mutlaka araştırmalısınız. Bu üniversiteleri kendiniz veya ailenizle birlikte gezip ilgilendiğiniz bölümler hakkında üniversite personellerinden bilgi alıp,  akademisyenlerle tanışabilirsiniz.

En doğru tercih öğrencinin yıl boyu rehberliğini yürüten öğrenciyi tanıyan ve tercih sürecine hâkim rehber öğretmeni ile yapılır. Çınar koleji rehberlik servisi olarak tercihlerin resmi tarihleri olan 18-26 Temmuz da kampüslerimizde siz değerli veli ve öğrencilerimizle randevulu olarak görüşmeler yapılacaktır.

Tercihlerde görüşmek dileğiyle…

 

NOT: Randevu alabilmek için kampüslerimizi arayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder