Çınar'dan Hayata

Çınar'dan Hayata 19 Aralık 2017 15:24 Salı

24 yıllık eğitim tecrübesiyle eğitim tarihine pek çok başarı sığdıran Çınar Koleji, dünyanın saygın üniversitelerinde eğitim almış ve ülkemizin nadide kurumlarında görev yapan mezunlarıyla lise öğrencilerini  bir araya getirdiği "Çınar'dan Hayata" programının ikincisini gerçekleştirdi.

Çınar Koleji Mezunlar Derneği Başkanı Burak Yenigün’ün moderatörlüğünü gerçekleşen programda mezunlarımız hayata dair deneyimlerini lise öğrencilerimizle paylaştılar. 

İngiltere’de hukuk doktorası yapan mezunumuz Rahmi Kopar öğrencilerimize başarının “salt sınav başarısı olmadığını” ifade etti.  Doktora eğitimi aldığı sırada Kuveyt Türk Katılım Bankasında üst düzey yönetici olarak çalışan mezunumuz Mustafa Çatalkaya ise “doğru insan olmanın yolunun öncelikle yalan söylememekten geçtiğini” vurguladı.

TRT World’de yapımcı olarak görev yapan mezunumuz Enes Özdil, fotoğrafçılık tutkusunu işe dönüştürürken yaşadığı tecrübelerini de paylaştı. THY’de endüstri mühendisi olarak görev yapan mezunumuz Firdevs Toper; “inançlı insanlar olarak bizlerin çok daha fazla okuması ve çalışması gerekir” diyerek başladığı konuşmasına lise yıllarında kendine koyduğu hedeflerlerden bahsederek devam etti.

Öğrencilerimizin büyük bir ilgi ile dinlediği program, zaman zaman alkışlarla kesilirken öğretmenlerimiz, mezunlarımız ve öğrencilerimizle birlikte 24 yıllık “bir aile” olmanın gururu yaşandı.


Haber Fotoğraf Galerisi

YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder