KODLAMA DERSLERİ BAŞLIYOR

KODLAMA DERSLERİ BAŞLIYOR 15 Haziran 2017 09:58 Perşembe

Çınar Koleji 4. sınıf öğrencileri 2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren kodlama dersleri almaya başlayacaklar.

KODLAMA DERSLERİ BAŞLIYORBilişim Garaj Akademi’nin materyalleri kullanılarak işlenecek dersler ile öğrencilerimiz yeniçağın yabancı dili kabul edilen kodlamayı öğrenecekler.

İş ve sosyal hayatımızın akıllı cihazlarla çevrelenmeye başlaması, günlük ihtiyaçlardan gelişmiş mesleklere birçok işin yazılımlar ve bilgisayarlı makineler tarafından yapılması, yeni nesiller için daha öncekilere uzak görünen bir beceriyi zorunlu kıldı: Kodlama! Kodlama bilen bir kişi bilgisayarları, bilgisayarlı makineleri programlayarak onlara istediği işleri yaptırabilir, bu cihazlara yeni özellikler, görevler ekleyebilir. Kendi mesleklerini icat etmek zorunda kalacak olan yakın geleceğin yetişkinlerinin sahip olması gereken en önemli zihinsel araçlardan birisi, kodlama ve onun getireceği algoritmik (sistematik) düşünme becerisidir. Bir anlamda, kodlama becerisi çocuklarımıza etraflarını saran bilgisayarlı makinelerle ve büyük veri yığınları ile iletişime geçmelerini, onlara ne yapmaları gerektiğini emredebilmelerini ve onlardan gelen sinyalleri anlayabilmelerini sağlayacak yeni bir ‘dil’ becerisi olacak.

Bugünün ilkokul öğrencileri kendi mesleklerini icat etmek zorunda kalacaklar çünkü bugün araba, ev ve hatta insan organı basabilen üç boyutlu yazıcılar, insansız hava ve kara araçları, yapay zekâya sahip yazılımlar günümüzde bizlerin icra ettikleri meslekleri ya yok edecek veya büyük değişime uğratacak.

Kodlama dersleri ile öğrencilerimiz, robot tasarım/kodlama, web tasarımı, 3D tasarım/üretim öğrenmenin yanında karşılaştığı problemlere çözüm geliştirme ve sorunlara eleştirel yaklaşma gibi 21. yüzyıl kazanımları olarak ifade edilen çok temel bilgi ve becerileri de elde edecekler. 

YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder