TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmasında Yarı Finaldeyiz...

TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmasında Yarı Finaldeyiz... 18 Nisan 2017 15:48 Salı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına kimya ve biyoloji alanında 2 proje ile katıldık.

TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmasında Yarı Finaldeyiz...

İnönü Üniversitesi’nde Türkiye Bilimsel Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına kimya ve biyoloji alanında 2 proje ile katıldık.

TÜBİTAK’ın 12 bölge merkezinde düzenlediği yarışma, bilgisayar, biyoloji, coğrafya, fizik, kimya, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih ile Türk dili ve edebiyatı, değerler eğitimi ve teknolojik tasarım alanlarında yapılıyor.

8.Sınıf öğrencilerimizin katıldığı Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasının açılışında öğrencilerimiz projelerini tanıttılar.

İşte yarı finale kalan projelerimiz;

Abdullah Zeki ve Zülal Beria Akpolat adlı öğrencilerimizin Danışman Öğretmenleri Özlem Baydoğan ile birlikte  Kimya dalında hazırladıkları projeleri; Aşkın Gözyaşı Bitkisinin Kanserli Topraklar Üzerindeki Arındırıcı Özelliğinin Ve Faydalarının İncelenmesi

Gülbin Fırat adlı öğrencimizin Danışman Öğretmeni Özlem Baydoğan’la Biyoloji hazırladıkları projeleri;Karanfil Yağının Su Salyangozları Üzerine Etkisini İncelenmesi Ve İnsanlara Kazandıracağı Faydalar.

Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması etkinliğinde, Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Tunceli illerinden 100 projenin sergileneceği belirtildi.

3 gün sürecek olarak serginin sonunda 25 Mart 2016 Cuma günü ödül töreni programı düzenleneceği ve Ankara finallerine gitmeye hak kazanan proje sahibi öğrencilere ödüllerinin verileceği öğrenildi.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, final yolunda başarılar diliyoruz.


Haber Fotoğraf Galerisi

YORUMLAR

1000 - karakter kaldı.
Yorumu gönder