Fiziki ve Teknik İmkanlar

Kaliteli eğitim için kaliteli mekanlar


Kampüsümüz, ileri teknoloji ile donatılmış dersliklerin yanında öğrencilerimizin her türlü bilimsel, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak mekanlar ve teknik altyapı ile donatılmıştır.

 

Görselliği esas alan bilgi teknolojileri


Derslikler, sınıf içi her türlü görsel çalışmayı mümkün kılan multimedia (çoklu ortam) özelliği, wireless (kablosuz) internet erişim sistemi, projeksiyon, akıllı tahta, ses sistemi vb. teknolojik donanımı ile öğrencilerimizin hizmetindedir.

 

Deneyerek, görerek ve bilerek eğitim


Fizik, kimya, biyoloji labaratuarları, bilgisayar, teknoloji ve İngilizce sınıfl arı öğrencilerimizin uygulama alanları olarak ön plana çıkmaktadır.

Yeteneklerin gelişimi için özel olarak dizayn edilmiş bölümler


Öğrencilerimiz resim, müzik sınıfı ve tasarım atölyelerinde sanatsal yeteneklerini keşfederek, halı saha, buz pateni pisti, bowling alanı, basketbol salonları ve voleybol sahalarında sportif etkinliklerde bulunurlar. Peyzaj düzenlemesi yapılmış bahçelerimizde, anasınıfı oyun bahçesi ve özel oyun alanlarında sosyal faaliyetler yapabilmektedirler.

Çocukların hayal dünyalarını harekete geçiren atölyeler


Öğrencilerimizi hayata hazırlayan Story Land, Mutfak Sanatları Atölyesi, Düşünce Becerileri Atölyesi, Resim Atölyesi onların zevkli zamanlar geçirmelerini sağlar.

Bilgiyi daha iyi paylaşmak için geniş konferans salonları


Sinevizyon, sahne ve ses sistemiyle donatılmış 250 kişilik konferans salonu , ferah ve hijyenik yemekhaneleri öğrencilerimizin her yönden gelişimlerine imkan sağlamaktadır.

Geleceğin astronomları Çınar’da yetişiyor


Çınar Koleji Türkiye’nin ilk dijital Gamma Planetaryum’u olan Çınar Planetaryum’u bünyesine katarak öğrencilerimizin ve halkımızın kullanımına açmıştır.