Hakkımızda

Hakkımızda

İyi eğitim almış insanlar, bir ülkenin en değerli zenginlik kaynağıdır…

Aydınlık ufuklara eğitilmiş insanlarla ulaşılır…

ve eğitim sevgiyle  başlar…

1995 Yılında, bu ilkeler ışığında İstanbul Bağcılar'da hizmete başladı Çınar Koleji. Geleceğimizi imar edecek iyi eğitim almış, inançlı ve ahlâklı nesiller yetiştirmektir gayesi.

Seçkin eğitim kadrosu, sıcak ortamı ve elde ettiği başarılarla büyük ilgi gördü.

Büyüdü, gelişti, 2001 yılında Başakşehir’deki 20 bin m2'lik modern kampüsüne taşındı.

LGS ve SBS‘de başarı grafiğini sürekli yükseltti. 2006’da SBS’de Türkiye 1.si çıkardı. Üniversiteye giriş puanı okul sıralamasında hep ilk üçlerde yer aldı. En seçkin üniversitelerde okuyan yüzlerce öğrencisi oldu. Ferdi başarıdan çok toplu başarıyı önemsedi. Her bir öğrenciyi, geleceği en iyi noktaya getirmeyi hedef edindi. Eğitim ve teknolojide sürekli kendini yenileyen  bir  kurum  oldu.

  • Uzay Gözlemevi
  • Mobil Planetaryum
  • Yaşam Becerileri  Merkezi;      bunlardan bir kaçı.                                           

Özellikle Yaşam Becerileri Merkezi, özgün bir proje ve Türkiye’de bir ilk. İçinde barındırdığı 18’ e varan atölyesiyle öğrencilerin yeteneklerini keşfedip onları hayata  hazırlıyor. Eğitimi zevkli  bir  eylem haline  getiriyor .

Çınar Koleji bugün, Başakşehir, Esenyurt, Çekmeköy İlköğretim, Çekmeköy Lise ve Malatya’daki modern  kampüslerinde binlerce öğrenciye eğitim veriyor . Seçkin eğitim kadrosu, kaliteli eğitimi ve halkımızdan gördüğü ilgi ile ülkemize hizmete devam  ediyor.