NE ARAMIŞTINIZ ?

BAŞAKŞEHİR KAMPÜSÜ

Çınar'da Akademik Eğitim

“Başarılı ve Erdemli Nesiller Yetişiyor”

Öğrencilerimizin hem ahlaki değerlere sahip olmaları hem de akademik başarı açısından en yüksek başarıya ulaşmaları temel misyon edinilmiştir. Her zaman yeniliklere açık, okuyan, araştıran, sanat ve sporla kendini geliştiren, bilimsel çalışmalara meraklı, çevresiyle uyumlu, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek hedeflenir.

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı Yaşam Becerileri Merkezi atölyeleriyle, öğrencilerimizin Milli Eğitim Müfredatı kazanımlarını ve hayata dair bilmeleri gerekenleri, yaparak, yaşayarak öğrenmeleri amaçlanır. Öğrencilerimizin dünya vatandaşı olma yolunda etkili Yabancı Dil eğitimi almaları ve ulusal sınavlarda en üst düzeyde başarıyı yakalamaları hedeflenir. Öğrencilerimizin her zaman vatanına milletine faydalı ve kişisel gelişimlerini tamamlamış bireyler olmalarını arzu edilir. Bu hedef doğrultusunda yıllardır, lise kademesinde ‘Genç Düşünce Platformu’ çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalarda önceden belirlenen listeden haftada 1 kitap okunup özeti kişisel GDP ajandasına çıkartılarak, bunun üzerinde her hafta tahlil edilir. Okul içinde 3 kademe vardır. Mezunlar dahi bu çalışmaya devam ederek, ‘mezunlar kademesi’ni oluştururlar. Yılda 3 kez tematik kamplar yaparlar. (Sunum kampları vb.) Tüm bu çalışmalarla sağlam fikir sahibi gençler olurlar. Üretimlerini dergi ve farklı yayınlarda yazarak sergilerler.

Üniversiteye hazırlama konusunda 24 yıllık tecrübesi ile önemli çalışmalara imza atan okulumuzda TYT-YKS hazırlık çalışmaları 11. Sınıftan itibaren başlayıp, 12. Sınıfta yoğun biçimde devam eder. Bu şekilde hazırlanan yüzlerce mezun öğrencimiz, ülkemizin seçkin üniversitelerinde okumaktadırlar. Etkili ve kuşatıcı öğrenci ve veli iletişimiyle, tüm bu süreçleri velimizle ortak şekilde yürütülmektedir.