NE ARAMIŞTINIZ ?

ESENYURT KAMPÜSÜ

HİJYEN

Çınar Koleji, temizlik hizmetleri kalitesi ve yerine getirdiği kriterler ile Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen “Beyaz Bayrak” temizlik sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Okulumuz, temizlik hizmetlerinde İSO 9001 Uluslararası Kalite Yönetim Sistemi standartlarını uygun temizlik hizmeti sunan özel bir kuruluş olan Baştem Temizlik’ten destek alınmaktadır.

Öğrencilere Hizmet Veren Tüm Alanlar Kontrol Altında

“Başarılı Nesiller Temiz Okullarda Büyür” ilkesi ile Çınar Koleji öğrencilerinin hijyenik ve sağlıklı bir ortamda eğitim faaliyetlerini sürdürmeleri için, tüm iç ve dış mekanlar, büyük bir hassasiyetle temizlenir. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim aldıkları derslik, atölyeler, açık ve kapalı spor alanları, laboratuvarlar, lavabolar, kısacası Çınar Koleji içerisindeki tüm iç ve dış mekanlar düzenli ve devamlı olarak temiz kalması için üstün gayret gösterilir. Oyun ile iç içe olan öğrencilerimizin oyun alanlarının giriş çıkışlarında galoş kullanımı sürekli kontrol altında tutulur ve oyun alanları düzenli olarak dezenfekte edilir.

Bulaşıcı Hastalıkları Önlemek İçin Steril Ortamlar

Öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanılan tüm araç ve gereçler periyodik olarak temizlenir. Derslik ve laboratuvarların rutin temizlikleri ile öğrencilerimizin tüm faaliyetleri için steril bir ortam oluşturulur. Steril bir ortamda gribal ve dönemsel enfeksiyonlara bağlı hastalıkların ortama bağlı olarak oluşmasının önüne geçilir.

Geri Dönüşümlü Doğal Ürünler

Uzman bir kadro ile yürütülen temizlik faaliyetlerimizde, çevre ve doğaya zararsız geri dönüşüme elverişli ürünler tercih edilir.

Ortam Kokusu ile Ferah Mekanlar

Kötü kokuların oluşmaması adına kapalı ortamlarda ortam kokusu kullanılır. Ayrıca Görüntü kirliliğinin en aza indirilmesi içi itina ile hizmet veri