NE ARAMIŞTINIZ ?
“Bilgi Bizim En Önemli Gücümüzdür”

“Bilgi Bizim En Önemli Gücümüzdür”

Okulumuz Edebiyat Zümresi tarafından organize edilen okuyucu yazar buluşmasının konuğu “Osmanlının Bilinmeyen Yönleri’’ konulu sunumuyla tarihçi, yazar ve TV programcısı Ahmet Anapalı’ydı.

Ülke TV’de ‘’Tarihe Yürüyen Adam’’ isimli tarih programın yapımcısı, aynı zamanda tarihçi ve yazar olan Ahmet Anapalı öğrencilerimiz ile buluştu. Program öncesi öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen röportajda gündeme ve geçmişe dair merak edilenleri cevapladı. Bilginin bizim en önemli gücümüz olduğunu dile getiren Anapalı, öğrencilerden geçmişin tecrübelerinden hareketle günümüz bilgi çağındaki gelişmeleri harmanlayarak ülkemiz ve geleceğimiz için hayal kurmalarını ve bu uğurda çalışmalarını istedi.

Çınar Koleji Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programda Osmanlının bilinmeyen yönlerine tarihsel perspektif içinde olaylara ve şahsiyetlere doğru bir açıdan bakmanın öneminden  bahseden Anapalı, doğru bilgi için çalışılması bu çalışma esnasında sloganlarla değil bilgilerle hareket edilmesi gerekliliğini dile getirdi.  

Program Okul Müdürümüz Fikri Kaşifhüseyin’in  plaket takdimi ile sona erdi.

BENZER HABERLER