NE ARAMIŞTINIZ ?
Disleksi Farkındalık Semineri Düzenlendi

Disleksi Farkındalık Semineri Düzenlendi

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimizin düzenlediği Disleksi Farkındalık Semineri, tüm öğretmenlerimizin katılımı ile ÇKM’de gerçekleştirildi. “Tüm insanlar dünyaya biricik olarak gelir.  Ve bu biricikliğimiz en önemli ortak özelliğimizdir.” diyerek başladığımız seminerimiz ile disleksi yaşayan bireyler hakkında farkındalık oluşturmayı hedefledik.

Psikolojik Danışman Mehmet Şirin Zorkol’un sunumu ile gerçekleştirilen seminerimizde; Disleksi (Özgül Öğrenme Güçlüğü) nedir? Disleksi olan bireylerin özellikleri nelerdir? Zekâları normal iken hatta bazen üstün becerileri olurken; neden diğer öğrenciler gibi okuma-yazma, hesaplama ve ince motor becerilerinde sorun yaşayabiliyorlar?  sorularının cevapları işlendi.

Disleksi (Özel Öğrenme Güçlüğü) yaşayan bir bireyin yaşamını anlamak ve empati kurabilmek için öğretmenlerimizin katılımı ile ‘bilinç koridoru’ drama etkinliği yapıldı. Bu çalışma ile dislektik bireylerin çevresindeki insanlarla olan iletişimlerinde neler yaşadıklarını ve neler hissettiklerini anlamaya çalıştık.

BENZER HABERLER