NE ARAMIŞTINIZ ?
Dört Bilinmeyenli Denklem: AİLE

Dört Bilinmeyenli Denklem: AİLE

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimiz tarafından veli seminerleri kapsamında “Dört Bilinmeyenli Denklem AİLE” konulu seminer düzenlendi. Dr. Serkan Karaismailoğlu’nun sunumu ve velilerimizin yoğun katılımı ile Çınar Koleji Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerde ailenin matematiği çözüldü.

“Aynı evin içerisinde yaşamalarına rağmen modern teknolojinin oluşturduğu koşullar nedeniyle günümüz aile yapısındaki en önemli problemlerden biri iletişim eksikliğidir. Bu iletişim eksikliği ve gerçek anlamda birbirini tanıyamama nedeniyle anne-baba ve çocuk üçgeninde çok fazla sorunla karşılaşılmaktadır” diyen Dr. Serkan Karaismailoğlu bu sorunların nasıl tespit edileceğini ve olası çözüm önerilerini son dönem sinirbilim bulguları çerçevesinde katılımcılara aktardı.   

Dört bilinmeyenli denklemin ne olduğunu da anlatan Karaismailoğlu “İlk 2 bilinmeyen anne beyni ve baba beynidir. Anne beyni ve baba beyni arasındaki temel farklılıklar dünyaya oldukça farklı gözlerle bakmamıza neden olur. Üçüncü bilinmeyen ilkokuldan liseye kadar gelişmekte olan çocuk beynidir. Dördüncü bilinmeyen ise günümüz teknolojilerinin çıktılarıdır.” diyerek bunları ayrıntılı olarak ele aldı. 

Katılımcıların aile ile ilgili farklı bir bakış açısı kazanmasına vesile olan seminer Okul Müdürümüz Oğuzhan Güzel’in plaket takdiminin akabinde Dr. Serkan Karaismailoğlu’nun katılımcıların kitaplarını imzalaması ile sona erdi.

BENZER HABERLER