NE ARAMIŞTINIZ ?
ÖZEL ÇINAR FEN LİSESİ TÜBİTAK TÜRKİYE 3.SÜ

ÖZEL ÇINAR FEN LİSESİ TÜBİTAK TÜRKİYE 3.SÜ

ÖZEL ÇINAR FEN LİSESİ TÜBİTAK TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

        Özel Çınar Fen Lisesi öğrencisi EMRE ÇIRAK, yapılan 25.  Ulusal TÜBİTAK Biyoloji Olimpiyatlarında Bronz Madalya alarak Türkiye 3.sü olmuştur.

    

Emre ÇIRAK, TÜBİTAK tarafından 2017 Mayıs ayında gerçekleştirilen 25. Ulusal Biyoloji Olimpiyatları I. Aşama sınavını kazanarak Haziran ayı içerisinde 15 günlük, Ekim ayında da 20 günlük TÜBİTAK kamplarına davet edilmiştir. 16 Aralık’ta yapılan II. Aşama sınavında başarılı olan öğrencimiz Bronz madalya alarak Türkiye 3. sü olmuştur.

 

Emre ÇIRAK başarısıyla ilgili şunları ifade etmiştir: “Malatya genelinde 2007 yılından bu yana TÜBİTAK’ta bu alanda ilk kez böyle bir derece alınıyor. Lise 1. sınıfta bu alana yönlendim. Alanında tecrübeli öğretmenlerimden haftada 12 saat Biyoloji dersi alarak ve günde ortalama 6 saat çalışarak hazırlandım.”

                “9. Sınıfın birinci döneminde tüm lise müfredatını bitirerek olimpiyat hazırlık kitaplarından çalışmaya başladım. Bu süre zarfında Campbell biyoloji olimpiyatları hazırlık kitabını 30 defa bitirdim ve bunun yanında ulusal ve uluslararası biyoloji olimpiyatlarında sorulmuş bütün soruları defalarca çözdüm, ayrıca Genel Zooloji (830 s.), Omurgasızlar (1210 s.), Omurgalılar (700 s.), Fizyoloji (1157 s.), Ekoloji (564 s.), Genel Histoloji (200 s.) gibi benzeri kitapları defalarca bitirerek bu başarıya ulaştım.”

 

Öğrencimizi başarısından ötürü kutluyor, bu başarıda emeği geçen ailesine, öğretmen ve idarecilerine teşekkür ediyoruz.

Öğrencimize Mart ayı sonunda İran’da katılacağı Milli Takım seçmelerinde başarılar diliyoruz.

BENZER HABERLER