NE ARAMIŞTINIZ ?

MALATYA KAMPÜSÜ

Değerler Eğitimi

“Sevgi ile Şekillenen Erken Dönem Manevi Eğitim”

Modern hayatın tüm tehlikeleri ve kötülüklerine karşı nesillerimizi korumak; evlatlarımızı fikren ve ahlaken besleme düşüncesi günümüzde farklı bir öneme sahiptir. Değerler eğitiminin en önemli gayesi, çocuklarımızın yüreklerini, yaratılış gayemiz doğrultusunda, insanı insan yapan değerlerle donatmaktır. Bu doğrultuda değerler eğitimi “Başarılı ve Erdemli Nesiller” yetiştirmek için eğitim hayatında önemli bir yere sahiptir. Okulumuzda çocuklarımızın; inançlı, ahlaklı, vatanını milletini seven, topluma yararlı insanlar olmaları için çeşitli eğitim çalışmaları yapılmakta; bizleri değerli kılan ahlaki özelliklerimizi ve değerlerimizi bilen, yaşayan ve yaşatan nesiller yetişmesi için çeşitli önemli faaliyetlere imza atılmaktadır.

Okul Öncesinde Değerler Eğitimi

Kişilik yapısı 0-7 yaşlar arasında oluşan öğrencilerimize, yetkin bir eğitim kadrosu ile sevgi merkezli bir yaklaşımla; temel görgü kuralları, sorumluluk duygusu, yardımlaşma, paylaşma, başkalarının hakkına saygı, merhamet, şefkat gibi ahlakî değerlerimiz çeşitli etkinliklerle davranış olarak kazandırılır.

Kur’an-ı Kerim Eğitimi (Okul Öncesinden Lise Son Sınıfa Kadar)

• Bu dersin amacı; mukaddes kitabımızı seven, mesajlarını anlayan, düzgün okuyan, sureleri ezberleyen, Kur’an kültürüne sahip öğrenciler yetiştirmektir.

• Okul öncesinden lise 12. Sınıfa kadar öğrencilerimiz, haftada ikişer saat Kur’an eğitimi alırlar.

• Her sınıfa iki öğretmen derse girer. Öğrenciler, seviye gruplarına ayrılır ve farklı mekanlarda ders yaparlar

• Akıllı tahta üzerinden Diyanet Kuran-ı Kerim portalı esas alınarak, görsel video ve ses kayıtlarıyla dersler zenginleştirilir.

• Kur’an’a geçmekte zorlanan öğrenciler, grup derslerine alınır.

• Hafta sonları Kur’an kulübü oluşturulur. Kendisini daha çok geliştirmek isteyen öğrenciler, bu kulübe katılarak destek alırlar.