NE ARAMIŞTINIZ ?

Çınar'da Eğitim

OKUL ÖNCESİ AKADEMİK EĞİTİM

“Anaokulundan Üniversiteye Çınar’da Eğitim…”

Heyecan verici, etkili fen ve matematik etkinliklerini sınıflara taşıyan GEMS Eğitim Modeli, bilimsel kavram ve yöntemlerini çocuklara açıklarken onların hayal güçlrtini kullanmalarını da hedefler. Bu doğrultuda etkinlikler düzenlenerek, çocuk ve sayısal bilimler arasındaki tanışmayı eğlenceli hale getirir.

GEMS programı, uzman eğitmen kadromuzun katkılarıyla hazırlanan, uygulama ve araştırmaya yönelik özgün bir programdır. Anaokulu düzeyinde GEMS modeliyle eğitim alan çocuklarımız ilkokula başladıklarında görebilecekleri birçok konuya burada aşina olurlar.  

Okul Öncesi Akademik Eğitim

İLKOKUL AKADEMİK EĞİTİM

“Hayatı Öğrenmeye İlkokulda Başlıyoruz”

Okulumuzdaki İlkokul eğitiminde öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerine sahip, akademik yönden donanımlı, toplum içinde kendisini iyi ifade edebilen bireyler olmaları öncelenir. İlkokul kadememizin ilk üç yılında öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini hem yazılı hem de sözlü olarak en doğru şekilde ifade etmelerine yardımcı olacak programlar uygulanır.

İlkokula özel Öğrenci Tanılama Sistemi öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmek ve bu doğrultuda eğitim vermek amacıyla 1.sınıfa başlayan bir öğrencinin 4. sınıftan mezun olurken müzik, resim, beden eğitimi gibi branşlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılmasının hedeflendiği bir sistemdir. 

İlkokul Akademik Eğitim

ORTAOKUL AKADEMİK EĞİTİM

“Geleceği Şekillendiren Başarılı ve Erdemli Nesiller Yetişiyor”

Başarılı ve Erdemli Nesiller idealiyle eğitim hizmetini yürüten okulumuz, öğrencilerimizin hem ahlaki değerlere sahip hem de akademik anlamda başarılı bireyler olmalarını temel misyon edinmiştir. Her zaman yeniliklere açık, okuyan, araştıran, sanat ve sporla kendini geliştiren, bilimsel çalışmalara meraklı, çevresiyle uyumlu, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek hedeflenir. 

Dünya vatandaşı olma yolunda etkili yabancı dil eğitimi ve ulusal sınavlarda en üst düzeyde başarıyı yakalamak hedeflenir. 5. sınıflarda ağırlıklı yabancı dil sınıflarımızla yoğun bir dil hazırlık sınıfı seviyesinde özel program uygulanır.

Etkili ve kuşatıcı öğrenci-veli iletişimiyle, tüm bu süreçler velilerimiz ile ortak bir şekilde yürütülür ve Çınar mobil uygulamasıyla velilerimiz öğrencilerinin akademik gelişimlerini takip edebilirler.

7.sınıfta başlayan ve 8.sınıftan itibaren yoğun bir şekilde devam eden planlı, programlı ve müfredata uygun olarak kapsamlı bir LGS hazırlık programı uygulanır. Bu kapsamda soru çözümleri ve deneme sınavları odaklı özel bir akademik programla öğrencilerimiz kendilerinden emin bir şekilde sınavlara hazırlanırlar.

Ortaokul Akademik Eğitim

LİSE AKADEMİK EĞİTİM

GÜÇLÜ DONANIM ve DEĞER DÜNYASI İLE ÇAĞINI YAKALAMIŞ GENÇLER YETİŞİYOR

Özel Çınar Anadolu ve Fen liselerinde; değer dünyasını tanıyan ve benimseyen gençler yetiştirmek için temsil gücü yüksek bir akademik kadro ile yoğun bir değerler eğitimi verilir. Akademik süreçler, donanımlı akademik kadro tarafından; sistemli bir şekilde planlanmış, dolu içerikler ve yakın takiple yürütülür.

Dünya standartlarında bir yabancı dil eğitimi için, gerekli sınavlar yapılarak seviyeler belirlenir ve her seviyeye uygun içeriklerle dil becerisini kullanan öğrenciler yetiştirilir. Yapılan tanılama çalışmaları ile öğrencilerin ilgi ve yetenekleri belirlenir. Bu yeteneklerin gelişmesine imkân sağlayacak çalışmalar yapılır.

Ulusal sınavlara hazırlık konusunda başarısını kanıtlamış; koçluk sistemi, akşam çalışmaları ve yakın takiple 11 ve 12. sınıfları kapsayan bir YKS hazırlık programı yürütülmektedir. Bu programın bir meyvesi olarak yıllardır mezunlarımız ülkemizin en prestijli üniversitelerinde öğrenim görmeye devam etmektedir.

Tüm bu çalışmalar, güçlü psikolojik danışmanlık-rehberlik hizmetleri ve idari kadro ile anbean takip edilmektedir.