NE ARAMIŞTINIZ ?

Çınar'da Eğitim

YABANCI DİLDE EĞİTİM

“Dünya Standartlarında Aktif Yabancı Dil Eğitimleri”

Tüm dünyanın ortak iletişim dili olan İngilizce ve diğer önemli yabancı diller, öğrencilerimize dünya standartlarında bir eğitim programıyla öğretilir. Yeterli yabancı dil birikimi için, yabancı öğretmenler (Native Speaker) eşliğinde yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimi okulumuzun vazgeçilmezidir.
Anaokulunda Liseye Yaşayarak Yabancı Dil Eğitimi
Çınar Koleji’nde yabancı dil eğitimi anasınıfında başlar ve lise sıralarına kadar aktif bir şekilde devam eder. Native öğretmenler eşliğinde öğrencilerin dinleme, yazma ve konuşma becerilerini artırmaya yönelik çalışmalar yapılır.

YABANCI DİLDE EĞİTİM

ÇINAR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL YABANCI DİL ÖĞRENME SİSTEMİ

Native (Yabancı) Öğretmen:
Yabancı öğretmenler eşliğinde yapılan dersler ile öğrencilerimizin telaffuzlarının daha iyi olması hedeflenir.
Evaluation Days (Gözlem-Değerlendirme Günleri):  
Özel olarak dizayn edilmiş üç boyutlu arka planlar önünde sorulan sorulara büyük bir özgüvenle cevap veren öğrencilerimize Native (yabancı) öğretmenlerimiz eşlik eder.
İnteraktif Dersler: 
Eğlenerek öğrenme hedefiyle yola çıktığımız derslerimizi canlandırma, dramatizasyon (storytelling), konuya uygun şarkı ve videolarla zenginleştirerek keyifli bir öğrenme ortamı sunulur.
Mind English / English Town: 
Çınar Koleji’nin patentli eğitim modeli olan ve okulumuzun yabancı öğretmenleri tarafından hazırlanan Mind English çalışmaları ile öğrencilerimize günlük İngilizce kullanımlarının öğretilmesi hedeflenir. Üç boyutlu arka planlar önünde her öğrencilerimiz banka, hastane, alışveriş merkezi vb. gibi canlandırmalar ile hayatın içinde yabancı dil öğrenirler.
Trinity College London Sınavı: 
Okulumuz Trinity College London Sınav merkezidir. TRINITY sınıflarında, öğrencilerimiz her yıl TRINITY College tarafından uygulanan Speaking (konuşma) sınavlarına katılır. Öğrencilerimizin yurt dışından gelen examiner tarafından konuşma becerileri gözlenir ve değerlendirmeye alınır.
Semi-Prep Class / Yarı Zamanlı Hazırlık Sınıfı: 
Bu sınıflarımızda, 9 saat Türk öğretmen eşliğinde Core English dersi ve 6 saat Native öğretmen eşliğinde Integrated Skills dersi olmak üzere toplam 15 saat İngilizce dersi yapılır.
Junior MUN (JMUN) :
Junior Model United Nations (Model Birleşmiş Milletler) tüm dünyada yapılan sayılı “Junior” konferanslarından biridir. JMUN her yıl 11-14 yaş arası öğrenciler için düzenlenen ve Birleşmiş Milletler’ in çalışmalarını simülasyon yoluyla öğretmeyi amaçlayan iki-üç günlük bir konferanstır.
MUN - Örnek Birleşmiş Milletler Öğrenci Konseyi (Model United Nations): 
Model United Nations, lise öğrencilerinin tüm okul yaşamları boyunca katılabilecekleri en prestijli akademik etkinliktir. MUN Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır.
Lise Yabancı Diller Yurtdışı Dil Okulları: 
Okulumuz her yıl yaz aylarında öğrencilerini yurtdışı dil okullarına gönderir. Amerika veya İngiltere’de en az 2 veya 3 haftalık olan bu eğitim programına, liseden her seviyede öğrenciler katılabilir. 
 

ÇINAR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL YABANCI DİL ÖĞRENME SİSTEMİ