NE ARAMIŞTINIZ ?

SIKÇA SORULANLAR

Okulumuzun İstanbul’da Başakşehir (4. Etap), Esenyurt, Çekmeköy İlköğretim ve Çekmeköy Lise olmak üzere İstanbul’da 4  şubesi, Malatya Merkez’de de 1 şubesi bulunmaktadır. Ayrıntılı adres bilgileri için web sayfamıza bakabilirsiniz; www.cinarkoleji.com.tr/iletisim

Çınar Koleji 1995 yılında kurulmuştur.

Çınar Koleji’nin Başakşehir, Esenyurt, Çekmeköy İlköğretim, Çekmeköy Lise ve Malatya’da kampüsleri bulunmaktadır. Ayrıca Bahçelievler'de butik anaokulu mevcuttur.

Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul için;

Okulumuz sınavla öğrenci almıyor. Ancak öğrenci kayıt olmadan önce okulumuzun rehberlik uzmanı ve ilgili müdür yardımcısı ile görüşür. Ara sınıf geçişlerinde öğrencinin not dökümü istenir. Öğrencinin duygusal ve akademik anlamda hazır olması durumunda kayıt gerçekleşir.

Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi için;

Okulumuzda Anadolu Lisesi'ne kayıt yaptırmak için öğrencinin TEOG sınavından en az 350 puan alması gerekmektedir. Fen Lisesi kayıtlarımız için, öğrencinin TEOG sınavından en az 450 puan alması gerekmektedir.

Ders kitapları, her yıl okul açıldığında okul tarafından temin edilerek öğrencilere verilir. Yıl içinde takip edilecek yardımcı kitapların listesi ise sen başında ilgili öğretmen tarafından öğrenciye verilir. 

Öğrenci servisimiz vardır. Öğrenci servisimiz geniş bir lokasyona hitap etmektedir.

Okulumuzun servis birimi, okulumuz bünyesinde olmakla beraber servis kaydı ayrıca yapılmaktadır.  Servis talepleri, kayıt esnasında Kayıt Görevlisi tarafından alınır, kesin kayıt ise servis birimi yetkilisiyle velinin görüşmesi sonucunda gerçekleşir.

Adres ve telefon bilgileriniz değiştiğinde; ilgili Veli İlişkileri Uzmanı'na adres ve telefon bilgilerinizi ulaştırdığınız takdirde, servis kayıtları ve idari kayıt listelerinde güncellenmesini sağlayacaktır.

Okulumuzda Anadolu Lisesi'ne kayıt yaptırmak için öğrencinin TEOG sınavından en az 350 puan alması gerekmektedir.

Fen Lisesi kayıtlarımız için, öğrencinin TEOG sınavından en az 450 puan alması gerekmektedir.

Okulumuzda Anadolu ve Fen Lisesi bulunmaktadır.

Anadolu Lisesi'nde Eşit Ağırlık ve Sayısal bölümleri vardır.

Başakşehir Kampüsümüz'de ise Eşit Ağırlık, Sayısal ve Yabancı Dil bölümü bulunmaktadır.

Başakşehir Kampüsü için;

Anasınıfı: 64

İlkokul: 529

Ortaokul: 620

Anadolu Lisesi: 743

Fen Lisesi: 86

 

Esenyurt Kampüsü için;

Anaokulu: 140

İlkokul: 408

Ortaokul: 408

Anadolu Lisesi: 384

Fen Lisesi: 58

 

Çekmeköy İlköğretim Kampüsü için; 

Anaokulu: 64

İlkokul: 182

Ortaokul: 184

 

Çekmeköy İlköğretim Kampüsü için; 

Anadolu Lisesi: 384

Fen Lisesi: 46

 

Malatya Kampüsü için; 

Anasınıfı: 80

İlkokul:359  

Ortaokul: 308  

Okulumuz bünyesinde öğrencilerimiz için yurt imkânı bulunmamaktadır.

Okulumuzda sınıflarımız maksimum 24 kişiliktir.

Okul kıyafetlerini, her kampüsümüzün içinde bulunan mağazalardan Ağustos ayı içerisinde (size bildirilen tarih aralıklarında) temin edebilirsiniz. 

Veli İlişkileri birimimiz tarafından, bayan velilerimize yönelik, İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarına geziler, hafta  sonu  atölye çalışmaları, periyodik gerçekleşen eğitim seminerleri ve şehir dışı geziler organize edilir.

"Başarılı ve Erdemli Nesiller" günümüzde yetiştirmek istediğimiz ideal bireyler topluluğunu ifade eder. Akademik anlamda başarılı öğrenciler yetiştirmenin yanı sıra öğrencilerimizin manevi değerlerini bilmesi, sahip çıkması, saygı, dürüstlük, doğru olmak gibi kavramları öğrenerek hayatında uygulaması eğitim hedefimizde ulaşmak istediğimiz noktadır. 

Okulumuzda yemekler kendi mutfaklarımızda pişmektedir. Malzeme seçiminde ürün kalitesi ve taze olmasına dikkat edilirken; yemek menüleri hazırlanırken kalori-karbonhidrat-protein hesaplamaları yapılırak öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerini destekleyecek yemekler tercih edilir.  

Anasınıfı düzeyinde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere öğrencilerimiz için üç öğün yemek çıkarılır, diğer sınıf seviyelerinde is zengin bir öğle yemeği menüsü sunulur.